Uniwersytet Medyczny w Łodzi zaprasza na II Międzynarodową Konferencję Naukową Studentów i Młodych Lekarzy „Medycyna Rodzinna”

Wzorem ubiegłego roku, I Zakład Medycyny Rodzinnej UM w Łodzi oraz Studenckie Koło Naukowe przy I Zakładzie Medycyny Rodzinnej UM w Łodzi organizują w dniach 9-10 maja 2008 II Międzynarodową Konferencję Naukową Studentów i Młodych Lekarzy „Medycyna Rodzinna”.

Celem Konferencji jest zainteresowanie młodych lekarzy medycyną rodzinną, a w szczególności badaniami naukowymi w tej dziedziną medycyny. Dlatego oprócz wykładów plenarnych, integralną część konferencji stanowić będą sesje naukowe, na których uczestnicy prezentować będą swoje doniesienia, startując jednocześnie w konkursie na najlepsze prace naukowe. Jedną z sesji zorganizuje Vasco da Gamma Movement, ruch młodych lekarzy rodzinnych afiliowany przy Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych WONCA.

Patronami Konferencji są prof. Andrzej Lewiński, Rektor Uniwersytetu
Medycznego w Łodzi, dr Konstanty Radziwiłł, prezes Naczelnej Rady lekarskiej, prof. Chris van Weel, Prezydent Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych WONCA oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej.

W zeszłorocznej, I Konferencji udział wzięli uczestnicy z 4 kontynentów, w tegorocznej spodziewamy się jeszcze liczniejszego udziału uczestników z Polski i z zagranicy.

Więcej informacji na stronie www.zmr.lodz.pl.