Konferencja w dniu 2009.12.18 pt. "Badania kliniczne w pediatrii. Zmiany i trendy. Przyszłość w Polsce", organizator: Instytut Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka

Uprzejmie infomruję, że w dniu 18.12.2009 Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" organizuje konferencję pt. " Badania kliniczne w pediatrii. Zmiany i trendy. Przyszłość w Polsce". Centrum zaprasza do udziału w konferencji pracowników i studentów WUM (Centrum oferuje studentom WUM wstęp wolny). Spotkanie odbędzie się w w siedzibie Centrum przy Alei Dzieci Polskich 20 w Sali nr 119.

To wyjątkowe spotkanie ma na celu przedstawienie zmian i trendów w badaniach klinicznych z udziałem dzieci. Zaproszeni goście z EMEA i TEDDY  (Task-force in Europe for Drug Development for the Young), podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z prowadzenia pediatrycznych badań klinicznch w Unii Europejskiej i opowiedzą co w praktyce zmieniło wprowadzenie Rozporządzenia Pediatrycznego.

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję uzyskać informacje o postępie prac nad budową Narodowej Sieci Badań Klinicznych w Pediatrii a także o znaczeniu badań klinicznych w ocenie nowych szczepionek i zaleceniach dotyczacych szczepień szczepionkami pandemicznymi. W załączeniu zaproszenie i program konferencji.

Ewentualne pytania proszę kierować do Pani Anny Kwiecień,
Kierownika Sekcji Informacji Naukowej, Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka", Al. Dzieci Polskich 20, 04-730 Warszawa
tel: (022) 815-18-86, a.kwiecien@czd.pl.