Komitet Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej PAN (termin składania: 21.05.2010)

Uprzejmie informujemy, że Komitet Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk ogłosił konkurs na wyróżniające się prace naukowe w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej i nauk medycznych w zakresie rehabilitacji, opublikowane w 2009 roku.
Nagrody naukowe Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk są corocznie przyznawanymi, indywidualnymi i zespołowymi, nagrodami za wyróżniające się osiągnięcia badawcze, wyrażone publikacjami naukowymi w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej i nauk medycznych w zakresie rehabilitacji. Przyznawana jest jedna nagroda w kategorii indywidualnej i jedna w zespołowej za prace opublikowane w roku kalendarzowym poprzedzającym rok przyznania nagrody. Wnioski zgłaszają członkowie Komitetu, rektorzy szkół wyższych i rady naukowe jednostek uczelni oraz instytutów badawczo-rozwojowych. Każdy wnioskodawca może zgłosić tylko jednego kandydata do Nagrody w każdej kategorii. Wnioski o Nagrody nie mogą dotyczyć członków Komitetu.
W związku z powyższym proszę o składanie wniosków do Działu Nauki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Termin składania wniosków upływa w dniu 21 maja 2010 roku.
Zgłoszenie winno zawierać krótkie uzasadnienie, ze szczególnym uwzględnieniem oryginalności problematyki oraz poprawności metodologicznej. Do wniosku należy dołączyć dzieło będącym przedmiotem wystąpienia. W przypadku wniosku o nagrodę zespołową należy przedstawić procentowy udział poszczególnych autorów .
Regulamin dotyczący nagród dostępny jest na stronie internetowej Komitetu Rehabilitacji, Kultury Fizycznej i Integracji Społecznej Polskiej Akademii Nauk: www.krkfis.pan.pl.